23 września 2010

Dieta Eliminacyjna


 W dzisiejszych czasach psy oraz koty często zaczynają cierpieć na alergie spowodowane złym odżywianiem, ale nie tylko.  Alergia często pojawia się niespodziewanie w różnych etapach życia i jest uciążliwa zarówno dla psa, który cierpi jak i dla właściciela. Nie należy pozostawiać zwierzęcia samemu sobie z tym problemem.JAK ROZPOZNAĆ ALERGIĘ?www.hsvet.co.kr
CO TO JEST DIETA ELIMINACYJNA?W skrócie dieta eliminacyjna pozwala rozpoznać te produkty, które powodują reakcję alergiczną u psa lub kota. Przeznaczona jest ona dla osób, które borykają się z problemami skórnymi psów i kotów na tle żywieniowym. Dzięki diecie eliminacyjnej można wykluczyć produkty potencjalnie źle wpływające na zwierzę, aby później można było ich unikać.
Aby dieta odniosła skutek pod żadnym pozorem nie wolno podawać psu smakołyków, resztek ze stołu lub innych dodatków. Jeśli ktoś wie iż nie uda mu się powstrzymać pokusy niech nie traci czasu.
Na rynku istnieje wiele karm, które pomagają w walce z alergią, ale jeśli wypróbowałeś na swoim psie już milion karm z marnym skutkiem, masz dość gdybania na temat tego co uczula psa to być może jest to rozwiązanie dla Ciebie.

Przed zastosowaniem diety najlepiej skonsultować się z weterynarzem znającym się na dietetyce zwierząt, a on na pewno podpowie jak dokładnie skomponować dzienne posiłki.Komponenty do idealnej diety eliminacyjnejPolecane:

  • 1 lub 2 źródła białka (jedno zwierzęcego, drugie roślinnego np. Reisenkost - ryż doskonale nadającym się do diety eliminacyjnej. Wystarczy kliknąć na obrazek, aby obejrzeć skład.  • Poziom białka w suchej masie 16-20%
  • Wysoka strawność ok 90%  (przewaga diet domowych nad dietami gotowymi)
Czego unikać:


  • Nadmiaru białka (oprócz psów z objawami ze strony układu pokarmowego)
  • Dodatków do żywności, sztucznych barwników, konserwantów
  • Podawania psu smakołyków i innych rzeczy podczas diety.Dieta eliminacyjna domowej roboty


Ludzie od wielu lat przygotowują dla swoich psów diety eliminacyjne, ale wiele z tych diet jest odżywczo niekompletnych, ponieważ zawierają one minimum składników. Największy problem pojawia się wtedy, gdy wykorzystujemy tą dietę u psów w fazie wzrostu i rozwoju. Ponieważ dieta eliminacyjna trwa aż 8 tygodni w tym czasie źle zbilansowane pożywienie może wyrządzić wiele szkód i spowodować choroby takie jak np. anoreksja, zatrzymanie lub spowolnienie wzrostu oraz choroby kości (krzywica, zwyrodnienie stawów), dlatego też do posiłków należy dodawać witaminy i mikroelementy, aby pies był zdrowy.


Gotowanie często unieczynnia ważne enzymy, dlatego dla zwiększenia strawności diety niezbędne jest wykorzystanie suplementów.


Dlatego proponujemy także rozważyć wykorzystanie Preparatu HFS EnzimixZalecenia, co do diety eliminacyjnej domowej roboty:1. Używaj suplementów witaminowych i mineralnych.
2. Używaj suplementów zawierających wapń jeśli Twój pies ma poniżej 10 miesięcy ( w przypadku ras dużych lepiej używać cały czas).


Proponujemy skorzystać z takich preparatów jak:  


Mączka kostna 
4. Dodawaj do posiłków źródła kwasów tłuszczowych jak np.olej egipski z czarnego kminku
cdvet Bio ArganolPrzykładowy schemat działania:

Polecamy najpierw spróbować diet dostępnych na rynku, a jeśli zdecydują się Państwo na dietę eliminacyjną najlepiej skonsultować się z kompetentnym lekarzem weterynarii.

Może się zdarzyć tak iż weterynarz będzie próbował Państwu wcisnąć jedną z komercyjnych diet, którą ma u siebie jednak na rynku istnieje dużo o wiele lepszych składem karm hypoalergicznych niż to co spróbuje Wam sprzedać weterynarz.


Klikając na poniższy napis sam zobaczysz jak wiele jest dobrych karm hypoalergicznych.


DIETY DLA ALERGIKÓW